Domů  /  Nápověda  /  Scénář pro uživatele  /  Dodavatel- prodávající

Dodavatel- prodávající

Účast na elektronické aukci z pohledu Dodavatele

Pro účast v elektronické aukci musí dodavatel provést tyto jednoduché kroky:

 • Registrace
  Pro plnohodnotný přístup k zadávacím řízením a pro podání nabídky, je třeba provést bezplatnou registraci na portálu.
 • Poslání nabídky
  Z nabízených zadávacích řízení si nejprve vyberte konkrétní řízení, kterého byste se chtěl jako dodavatel účastnit a následně o něj soutěžit v elektronické aukci. Dodavatel může poslat nabídku pouze zadávacím řízením, které jsou ve stavu Příjem nabídek.

  Po zvolení konkrétního zadávacího řízení a prostudování všech podkladů (zadávací dokumentace, popis zadávacího řízení, hodnotící kritéria, apod.) zašlete Vaši nabídku zadavateli.
  Po odeslání bude Vaše nabídka zařazena v samostatném bloku Nabídky na detailní stránce zadávacího řízení a Vy budete přiřazen jako dodavatel k tomuto řízení.

  Pokud má Vaše společnost na portálu zaregistrovaných víc uživatelů můžete vybrané členy přiřadit ke konkrétnímu zadávacímu řízení a těmto jednotlivým uživatelům následně nastavit oprávnění k zakázce.
 • Hodnocení nabídky
  Ve fázi hodnocení (Zadávací řízení se do této fáze přesune automaticky po uplynutí doby pro příjem nabídek) zadavatel vyhodnocuje zaslané nabídky.
  Pokud zadavatel Vaši nabídku odstraní, např. Pro nesplnění podmínek zadávací dokumentace, budete informování zprávou. O samotné účasti v elektronické aukci Vás bude zadavatel informovat také samostatnou výzvou. Na stránce s detailem zadávacího řízení si následně přečtete termín a způsob průběhu elektronické aukce.

  Pro vstup do aukční síně, tedy místa, kde se bude elektronická aukce ve stanovený termín odehrávat, slouží tlačítko „Vstup do aukční síně“ na stránce s detailem zadávacího řízení.
  Aukční síň je otevřená i před začátkem samotné aukce, můžete si zde vyzkoušet demoverzi průběhu aukce.
 • Elektronická aukce v aukční síni
  Podle zadavatelem definovaných hodnotících kritérií probíhá soutěž v aukční síni o konkrétní zadávací řízení. V tabulce „Moje nabídky“ uvidíte poslední nabídku a také možnost pro vložení nové nabídky.
  Dále je zde k dispozici průběžný stav aukce, kde je možné sledovat Vaše aktuální pořadí, nabídky a také pořadí a nabídky ostatních dodavatelů.
  Viditelnost jednotlivých položek je však ovlivněna nastavením od zadavatele. Toto nastavení zobrazíte pod odkazem Detail nastavení e-aukce.
 • Ukončení aukce
  Po ukončení elektronické aukce označí zadavatel vítěze, nebo má možnost aukci opakovat. O případné opětovné účasti v aukční síni Vás bude zadavatel opět informovat výzvou k účasti na e-aukci.
 
logo E-ZAK

Certifikovaný elektronický nástroj
pro správu veřejných zakázek.
www.e-zak.cz

e-aukce | Základní informace | Nápověda | Časté dotazy | Reference | Kontakt

logo VU

Uveřejňování veřejných zakázek dle souladu se zákonem. www.vhodne-uverejneni.cz

logo e-tenders

Kompletní zpracování a administrativa veřejných zakázek. www.e-tenders.cz

http://www.gemin.cz

Jste dodavatel a chcete se účastnit výběrových řízení?
Registrujte se do katalogu firem